Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 23:00

Pazar: Kapalı

Telefonlar

0 542 810 30 03

0 542 810 30 03

Hizmet / Yat temizliği

Yat temizliği

Yat temizliği,yerinde gerçekleştirilen uygulamalardan biridir. Bu hizmet özel yatlarınıza yönelik sağlandığı gibi; gemi, tekne vb. alternatif su taşıtlarının bakım ve temizlik sürecini de kapsamaktadır. Deniz araçlarınızın bulunduğu yat limanları, tersaneler, iskele ve marinalarda gerçekleştirilen temizlik süreci, sefer öncesinde mutlaka yerine getirilmesi elzem uygulamalardan biri. Tüm konut, yapı, araç ve benzer mülklerin temizliğinden farklı olarak, su taşıtlarının ayrıca nemin etkilerinden de arındırılması gerekiyor. Sürekli su yüzeyinde bulunan bu hacimli yapılar, malzemesi ve yalıtımı ne olursa olsun rutubetin etkilerine maruz kalacaktır. Eskime, yıpranma ve kullanılmaz hale gelme gibi sorunların önüne geçmek için, yatların ve diğer deniz araçlarının periyodik temizlik faaliyetleri aksatılmamalıdır.

Tuzlu su uzun vadede bazı tepkimelere yol açar. Bu tesirler yapının yüzeylerinde kimyasal değişimlere sebebiyet verebileceği gibi, kullanım alanlarına ve eşyalara da sirayet eden bir sürece işaret eder. Ayrıca yine kullanım alanlarında zemin, kapılar, wc, mutfak, banyo ve yatak odaları da düzenli olarak atık ve tozlardan arındırılmalıdır. Bütünsel bir yat temizliği sağlamak, özel ve profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Üstünkörü bir müdahale, bu büyük çaplı ve hücresel araçların tam teşkilatlı temizlemesine mani olacaktır.

Yat temizlik hizmetleri veren şirketler iç ve dış yüzeylere, mobilyalara ve diğer yapı unsurlarına yönelik çevresel bir müdahale planı hayata geçirirler. Bunun için alanında deneyim kazanmış ve uygulamanın esaslarına hakim personellere sahip bir firmadan destek almanız gerekmektedir.

Yat Temizliği Esasları

Yat temizliği esasları ve uygulamada izlenecek yol haritası, nitelikli firmaların bakım prosedürlerinde yer almaktadır. Bu kapsamda şirketlerin atması gereken adımlar hem araç sahibini tatmin etmeli hem de yasal yönergelere uyumluluk göstermelidir. Temizlik işleminin nasıl yapılması gerektiği ve dikkat edilecek hususlar şu maddelerle özetlenebilir:

 • Öncelikle keşif programları gerçekleştirilmeli ve hareket planı oluşturulmalıdır.
 • Mutabık kalınan gün ve saate gerekli ekipman ve yeterli personel ile hizmet sağlanmalıdır.
 • Bu sofistike uygulama öncesi, çevresel can ve mal güvenliği tedbirleri alınmalıdır.
 • Temizlik ve bakım programına alınacak deniz aracının çevresi sınırlandırılmalı ve alana girişler engellenmelidir.
 • Her bir yapı hücresi için ayrı bir temizlik malzeme listesi oluşturulmalıdır.
 • Kullanılacak kimyasalların Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı ürünlerden olmasına özen gösterilmelidir.
 • Kullanılan kir ve yağ çözücü ürünlerden sonra, saf su ile kimyevî etkiler ortadan kaldırılmalıdır.
 • İş bitiminde genel bir kontrol seansı gerçekleştirilmeli, herhangi bir yüzey veya bölmede eksik bırakılmadığından emin olunmalıdır.

Bu standart müdahaleler, yat temizlik programının olmazsa olmazı. Kurumsal temizlik şirketleri ayrıca, tadilat ve revizyon gibi hizmetleri de müşterilerine sağlamaktadır. Yüzeylerde ya da kullanılan eşyalarda aşınma, deformasyon, renk dokusunda bozulmalar ve benzeri etkiler de giderilerek daha kapsamlı bir bakım gerçekleştirilir. Hizmet sırasında ekip ve ekipman mevcudiyeti oldukça önemli bir husus. İşlemin sağlanacağı alan hacmi ve birim varlığı, faaliyet gösterecek personel sayısını da belirler. Bu yüzden yatın metrajı ve bölmeleri saptanmalı, buna göre bir hizmet projesi hayata geçirilmelidir.


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

 • Telefon: 0 542 810 30 03
 • Gsm: 0 542 810 30 03
 • Fax:
 • Email: teklif@derinmobiltemizlik.com

ETİKETLER