Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 23:00

Pazar: Kapalı

Telefonlar

0 542 810 30 03

0 542 810 30 03

Hizmet / Yerinde Halı Yıkama

Yerinde Halı Yıkama

YERİNDE HALI YIKAMA

Halı yıkama, halı tüyleri aralasına işlemiş kir, toz, bakteri vb. tüm maddelerin yüzeye çıkarılıp atılması, türüne bağlı olarak lekelerin yok edilmesi, halı görüntüsünde parlaklığın ve hijyenin sağlanması, halının sağlıklı bir yaşama uygun duruma getirilmesi olarak açıklanabilir. Bu sonuçlara ulaşılabilmesi için, İstanbul Mobil Koltuk ve Halı Temizleme Tic. Şti. olarak en uygun yöntemleri kullanılmakta ve profesyonel halı/koltuk temizleme ürün ve ekipmanlarını tercih etmekteyiz.

yerindehaliyikamaİstanbul Mobil Koltuk ve Halı Temizleme Tic. Şti. İstanbul'un tüm semtlerinde, Çayırova, Darıca, Gebze, Dilovası, Körfez, Derince ve Batı Kocaeli ile buralara bağlı semt ve mahallelere hizmet vermektedir. Size bir telefon mesafesindeyiz. İster halılarınızı alıp, götürerek fabrikamızda yıkamak üzere, ister koltuk yada halı/halıfleks kaplamalarınızı evinizde yıkatmak için bizi 24 saat ve hafta sonları da dahil arayabilirsiniz. Firmamız halı yıkamada kullanılan iki farklı yöntemi de, yıkanacak halıların çeşidine göre desteklemektedir. Halı yıkamada kullanılan yöntemlerle ilgili özet bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Geleneksel halı yıkama yöntemleri

Geleneksel yöntemde, klasik deterjanlar, elektrikli bir fırçalama makinası ve gelberi tabir edilen kir ve ıslanmış tozları halıdan uzaklaştıran ahşap yada çelik uzun saplı çekme aletleri kullanılır. Bu yöntemle, ıslatılarak fırçalanan halılar hortumdan akan su altında beden gücüyle yüzeye çıkartılan kir ve pislikler ötelenerek uzaklaştırılır. İyi bir halı yıkama ustası gerekli emeği fazlasıyla verdiği durumda tercih edilecek bir yöntemdir. Bu yönteme, gelişen teknoloji paralelinde basınçlı su püskürtme makinaları da eklenmiş olup, bu cihazlar sayesinde hızlı püskürtme ile tüyler arasına giren kir, atık ve saçlar daha iyi temizlenmektedir.

Yerinde halı, halıfleks yıkama

Yerinde halı ve duvardan duvara halıfleks kaplamaların yıkanmasında genellikle halı yıkama fırça makinası ile sanayi tipi ıslak vakum makinaları kullanılır. Özel deterjan ve köpükle fırçalama yapılarak önce halıdaki kirlerin çözülmesi ve halı yüzeyine çıkması sağlanır. halı fırçalamaSonrasında ıslak vakum makinası ile halıya verilen su ve deterjan çekilerek yıkama sonuçlandırılır. Evde ve yerinde halı yıkama sonrası halıda yaklaşık yüzde 10 oranında bir nem kalır ve bu nemin giderilerek halının tamamen kuruması için 12-14 saat zaman gereklidir


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Telefon: 0 542 810 30 03
  • Gsm: 0 542 810 30 03
  • Fax:
  • Email: teklif@derinmobiltemizlik.com

ETİKETLER