Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 09:00 - 23:00

Pazar: Kapalı

Telefonlar

0 542 810 30 03

0 542 810 30 03

Hizmet / Yerinde Koltuk Yıkama

Yerinde Koltuk Yıkama

YERİNDE KOLTUK YIKAMA


Koltuklarımız hayatımızda çok sık kullandığımız bir ev veya işyeri eşyasıdır. Koltukların temiz ve hijyenik olması aile ve çocuk sağlığı açısından çok önemlidir. Koltuklar yapısındaki kumaş, sünger ve ahşaplar nedeniyle oldukça fazla miktarda bakteriyi barındırabilecek özelliktedir. Çoğumuz ve özellikle çocuklarımız sıklıkla koltuklar üzerinde yatmakta ve uyumaktadır. Bu esnada, ağız yüz ve eller koltuklarda bulunan bakteri ve mikroplara karşı açık durumdadır. Bu nedenle düzenli ve periyodik olarak koltuk yıkama çok önemlidir.
Koltuk temizleme işlemlerinde koltuğun kumaşı ve temizlerken kullanacağınız deterjan veya şampuan çok önemlidir. Çoğu ev hanımı koltuk kumaşını göz önünde bulundurmadan banyoda bulunan ürün ve deterjanlarla koltuklarını temizlemektedir. Ancak, profesyonel olmayan bu yöntemler hijyenik ve sağlıklı olmayacaktır.

Koltuk nasıl yıkanır ? Çocuklarınız ve kendinizin sağlığını düşünüyorsanız kesinlikle bir koltuk yıkama firması ile anlaşmanız gerekmektedir. Kendi çabalarınızla yapacağınız temizlik yeterli olmayacak ve belki de koltuklarınıza zarar verecektir. Evde koltuk yıkamada en önemli sorun ve dikkat edilmesi gereken husus, koltukların yıkandıktan sonra geç kurumasıdır. Bu süre boyunca, nemli koltuklar mümkün olduğunca, tamamen kuruyana kadar kullanılmamalı, havalandırmaya önem verilerek koltukların kuruma işlemi hızlandırılmalıdır. Islak koltuklar çok daha fazla bakteri ve toz toplamaktadır. Ayrıca , koltukların yıkanması için tamamen kirlenmesi beklenmemelidir. Koltuklar en fazla 6 ayda bir profesyonel olarak yıkatılmalıdır. Koltuk yıkamada, koltuk kaplama kumaş yapısı ve bu kumaşa uygun yöntem ve şampuanların kullanılması önemli bir konudur.

Yerinde Koltuk Yıkama - istanbul

“İstanbul Mobil Koltuk ve Halı Temizleme Tic.Şti.” olarak yerinde koltuk yıkama ile hizmetinizdeyiz.

Dünyada genellikle yerinde halı ve koltuk temizleme tekniğinde 40 yılı aşkındır uygulanan ve ülkemize de son yıllarda gelmiş olan püskürtmeli emiş boru sistemi daha çok insan gücüne dayalı, yorucu ve sadece iki yönlü ileri ve geri hareketli olmak üzere eski bir yıkama yöntemidir. Istanbul Koltuk Yıkama, tüm işlemlerini bu maksatlar için tasarlanmış özel makinalar aracılığıyla yapmaktadır. Yapılan bu işlem sizi nakliye eziyetinden ve pahalı temizleme makinaları edinme derdinden kurtarmaktadır.

Koltuklarımız evimizde en sık kullandığımız eşyalardan birisi fakat iş koltuk temizliğine geldiğinde en zor temizlenen eşyamız da koltuklar. Oysa evimizin yerlerini bile iki gün silmeseniz tozla kaplandığını görürsünüz. Aynı tozlar ve özellikle yazın terimiz koltuklarımızın üzerine yapışır. Ayrıca kollarımızı koyduğumuz yerlerde aşırı bir kirlilik oluşur. Bunun önüne koltuklarmızı silerek bir nebze olsun geçmiş olduğumuzu varsayabiliriz ama aslında kirler koltuğa gömülür ve zamanla silmemizin de fayda vermediğini görürüz. Bununla birlikte gözle görmediğimiz mayklar diğer adıyla akarlar da koltuklarınızda yaşamaya başlar ve vücudunuzda kaşıntılara ve alerjik diğer hastalıklara neden olur. Burda istanbul koltuk yıkama firmaları devreye girer. Fakat her gün kullandığımız ve yüksek ücretler ödediğimiz koltuklarımızı kime yıkatmalıyız? koltuklarımızda solma eskime olur mu? yıkama sonrası kusma olur mu? yıkarken parkelerimiz ve diğer eşyalarımız zarar görür mü? hangi yıkama türünü seçmeliyiz gibi daha bir çok soru gelir aklımıza.

Koltuklarınızda kullanılacak deterjan çok önemlidir. Bunun için sıvı çamaşır deterjanları kullanılabileceği gibi sadece koltuk döşemeleri için özel hazırlanmış deterjanlar da kullanılabilir. Koltuk yıkamada yeterli tecrübeye sahip olmayan kişiler genellikle bir çok deterjanı karıştırır ve bu koltuğun renginde solmaya veya bozulmaya neden olur. Özellikle desenli olan kumaşlarda buna dikkat etmek ve yıkamaya başlamadan önce mümkünse koltuğun görünmeyen bir yerinde deneme yapmak gerekir. Ayrıca direk yıkama makinesinin su tankına deterjan doldurmak yerine ayrı bir püskürtme tankı ile uygulama yapmak daha faydalı olacaktır. Aksi taktirde koltuklarda deterjan kalacak durulama yapılmamış olacaktır. Yani doğru deterjan kullanıldığı taktirde koltuklarınızda solma olmayacak ayrıca koltuklarızda daha yeni bir görünüm oluşacaktır.

Peki koltuklarımızda lekeler var ve bunlar ne olacak hepsi çıkar mı? Bize gelen telefonlarda en çok sorulan soru da budur bizim cevabımız bilmiyoruz denemeden göremeyiz olur. Malesef çoğu müşteri bu cevaptan tatmin olmaz ama kimse lekeleri yüzde yüz çıkaracağına garanti veremez. Bu sözü veren de müşteriyi kaçırmamak çin verir. Özellikle üzerinde önceden uğraşılmış lekeler genellikle çıkmaz ama umutsuzluğa kapılmayın koltukların çoğunda leke kalmaz. Özellikle mürekkep lekelerini tinerle kendiniz de çıkarabilirsiniz. Burda yine koltuğun gözükmeyen bir yerinde tinerin kumaşa zarar verip veremeyceğini denemekte fayda var, kaş yapalım derken göz çıkarmayalım. Diğer lekeler için leke sökücüler kullanılır bir leke sökücünün çıkarmadığını diğer leke sökücü çıkarabilir fakat her leke sökücü tüm lekeleri çıkarmaz bu nedenle deneme yanılma yöntemi uygulanır. Çok etkili leke sökücüleri kumaşı ıslatarak uygulamakta fayda vardır.

Koltuklarımızı yıkattık peki kusma olur mu olursa neden olur? Kusma koltuğun tam çekilmemesi sonucu meydana gelir. Yani koltukta oluşan kiri çok iyi çekmek gerekir. Burada yapılacak bir ihmal kısa zaman sonra koltuğun altında kalan kirin üste çıkmasına ve kusma dediğimiz olayın meydana gelmesine neden olur.

Peki istanbul koltuk temizleme firmaları arasındaki fiyat farkı neden kaynaklanır? Öyleki bazı istanbul koltuk yıkama firmaları çok ucuz fiyat verirken bazıları da astronomik fiyatlar vermektedir. Özellikle lüks semtlerden arıyorsanız fiyatlar aşırı yüksektir. Çünkü burada koltuklar daha büyüktür. Çoğu firma da tüm koltuklara aynı fiyatı uygulamakta olup bu adaletsiz bir fiyatlama ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle  biz istanbul firması olarak minderli, mindersiz, kolları deri olan koltuklara ayrı fiyatlar uyguluyoruz.

İstanbul ve bütün ilçelerine hizmet veriyoruz.

Koltuk, Kanepe, Oturma Grupları Nasıl Yıkanır?

İlk olarak koltuklar emiş gücü yüksek olan koltuk yıkama makinası ile vakumlanarak tozlar ve kaba kirler alınır. Koltuk kumaşına uygun deterjan veya şampuan şeçilerek, özel karışımlı su ile koltuklar kirlerin yumuşaması için ıslatılır. yerinde koltuk temizlemeTamamen ıslatılan koltuklar deterjanın görevini tam yapması için bir süre bekletirlir. Koltukta lekeler mevcut ise, bu lekelerin cinsine uygun leke çıkartıcılar kullanılarak ve bölge fırçalanarak lekelerin çıkartılması sağlanır. Sonrasında tüm koltuk kumaşı, koltuk dokusuna zarar vermeyecek sertlikte fırçalar ile fırçalanır, püskürtülen su ve şampuan kuvvetli ıslak vakum makinasıyla çekilerek alınır. Bu işlem tüm koltular tamamlanıncaya kadar devam eder. İşlemi sonlanan koltukların son kontrollerini müteakip bulunduğu ortam mutlaka havalandırılır. Kurutma işlemi koltukların yapısına ve kumaşına bağlı olarak bellli bir süre alacaktır. Artık tüm kir ve mikraplardan arınmış koltuk takımınız gönül rahatlığı ile kullanıma hazırdır.


İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Telefon: 0 542 810 30 03
  • Gsm: 0 542 810 30 03
  • Fax:
  • Email: teklif@derinmobiltemizlik.com

ETİKETLER